logo

 

Pokud čtete tato slova, pak máte jistě nějakou zkušenost s vitiligem. Buď vitiligem trpíte vy nebo někdo z vašich blízkých, možná jste se jen s touto nemocí jen setkali a chcete se dozvědět něco nového.

 

 

Smyslem tohoto webu není propagace kosmetického přípravku, hlavním cílem je dát lidem postiženým vitiligem novou naději a sílu bojovat se svým postižením. Vím velmi dobře jak je to důležité, s vitiligem se peru už řadu let. Novitil jsem objevil po dlouhém období beznaděje, kdy se u mě s narůstající depigmentací různě střídala období apatie, vzteku, depresí, nadějí a pocitů nespravedlnosti. Vzhledem k předchozím zkušenostem jsem rozhodně netrpěl přehnaným optimismem, ale pak to přišlo ... ONO TO FUNGOVALO!!! Vitiligo začalo ustupovat a já jsem konečně začal porážet tohle prokletí, které mi léta užíralo sebevědomí a bralo radost ze života.

 

Vilitigo je zvláštní onemocnění. Osobně si myslíme, že vitiligo víc ubližuje duši než kůži. Bohužel, kožní lékaři se o vitiligo v drtivé většině nezajímají a potíže postiženého člověka mají sklon bagatelizovat. Nevím, zda to dělají z neznalosti či nedostatku empatie, výsledek je ale stejný. Podle řady z nich je vitiligo vlastně nevinná kosmetická vada, účinná léčba neexistuje a úplně postačí, když se se svou nemocí postižený vyrovná a zvykne si na ni.

 

Já jsem si na vitiligo nezvykl. A dobře jsem udělal, protože vitiligo se léčit dá, i když to chce čas a vůli. A protože vím, jak je těžké hledat pomoc, když nad člověkem s vitiligem mávnou rukou odborníci, snažím se a budu se dále snažit přinést podobně postiženým lidem informace a prostředky, s jejichž pomocí lze s vitiligem úspěšně bojovat.

  

MUDr. Zdeněk Kořístek